Jesteś na: start arrow kamerytermowizyjne arrow elektroenergetyka
start
onas
kamerytermowizyjne
budownictwo
elektroenergetyka
utrzymanieruchu
bezpieczenstwo
badanianaukowe
obserwacyjne
wykrywaniegazu
pomiary
szkolenia
targi
kontakt
pobierz
Kamery termowizyjne w elektroenergetyce
Wykorzystanie kamer termowizyjnych w elektroenergetyce Drukuj Wyślij znajomemu
01.01.2008.
Kamera termowizyjna wykorzystywana jest w wielu dziedzinach. W elektroenergetyce nadaje się do badania transformatorów, generatorów, przekładników prądowych i napięciowych, ograniczników przepięć oraz wszelkiego rodzaju połączeń prądowych. Możliwe są pomiary zewnętrznych powierzchni kadzi i pokrywy, izolatorów, osprzętu, izolatorów przepustowych i zacisków przyłączeniowych. Analiza obrazu z kamery pozwala stwierdzić prawidłowość chłodzenia transformatorów i wskazuje miejscowe przegrzania, zapobiegając awariom. Pomiary pozwalają kontrolować stan połączeń zacisków i łączników w obwodach pierwotnych stacji i linii. Termowizja może mieć zastosowanie także do oceny instalacji elektrycznej w budynku.
Diagnostyka prowadzona jest bezkontaktowo, z bezpiecznej odległości. Co jest bardzo istotne, bowiem pozwala na pomiary w czasie normalnej pracy urządzenia.
Wynik badania obejmuje termogramy, zdjęcia, charakterystyki rozkładu temperatury i warunków pracy badanego urządzenia, ocenę stanu technicznego, a także wnioski i zalecenia dotyczące diagnozowanego obiektu.
 
Kamera termowizyjna FLIR T420 Drukuj Wyślij znajomemu
31.12.2007.
FLIR T420 to najprawdopodobniej najsprytniejsza kamera termowizyjna na świecie. Najnowsza kamera Flir Systems to ultralekka i kompaktowa konstrukcja. Rewolucja w dziedzinie kamer termowizyjnych! Jest to pierwsza kamera termowizyjna wyposażona w wielofunkcyjny ekran dotykowy LCD. Umożliwia on użytkownikowi tworzenie notatek tekstowych i szkiców za pomocą rysika, bezpośrednio na ekranie. Co więcej, obsługa menu i oprogramowania jest bardzo szybka i łatwa.
Czytaj całość